GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İSTİŞARE TOPLANTISIAnkara Vali Galip Demirel Vilayetler Evi’nde düzenlenen toplantıya İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun yanısıra İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Göç İdaresi Genel Müdür Vekili Abdullah Ayaz, Genel Müdür Yardımcısı Salih BIÇAK, Daire Başkanları ve 81 İl Göç İdaresi Müdürü katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı ev sahibi olarak Göç İdaresi Genel Müdür Vekili Abdullah AYAZ yaptı. Ülkemizin maruz kaldığı en büyük göç akınına sebep Suriye krizinin tam ortasında kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün, bir taraftan krizi yönetmeye çalışırken aynı zamanda da 81 ilde teşkilatlanma çalışmalarını yürüttüğünü belirten Ayaz, büyük bir aile olan Genel Müdürlüğün, 81 il müdürlüğü 20 geri gönderme merkezi, 2 kabul ve barınma merkezi ve 1 insan ticareti mağdurları sığınma eviyle hizmet verdiğini belirtti. 

İlimizi temsilen Kırıkkale İl Göç İdaresi Müdürü Mesut ERDOĞAN' ın da katılım sağladığı toplantıda 
Bakan Soylu “Türkiye’de 3 milyon 69 bin 963 Suriyeli, yaklaşık 207 bin Iraklı, yaklaşık 133 bin Afganlı ve diğer yabancılarla birlikte toplamda yaklaşık 4 milyon göçmen bulunmaktadır. Bunu gerek medeniyetimizin ve insanlığımızın bize vermiş olduğu anlayışla, gerek devlet olma aklıyla, gerekse de kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması aklıyla bu teşkilatlarımızla topyekun yönetmeye çalışmaktayız” şeklinde konuştu.
Kayıt: 20.7.2017
Güncelleme:20.7.2017
Paylaş


WS05